Za Opavu, z.s. - Ovocná 43, 746 01 Opava
    č. účtu: 226684142/0300 / IČO: 270 53 644 / tel: 777 187 823 / kontakt@zaopavu.cz

O nás Kontakty Podpořte nás Chcete se stát členem o. s. Za Opavu? E-shop sdružení Sdružení na Facebooku
 Nominace na cenu J. M. Olbricha za novostavbu 2011-2012

 
o.s.Za Opavu - Tomďż˝ Skalďż˝k - Cena J. M. Olbricha - 21. 03. 2013 - 7000 přečtení  
Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012
Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012
Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012
Mediální partner akce
Mediální partner akce

Občanské sdružení Za Opavu vyhlásilo nominace na udělení Opavské ceny Josefa Maria Olbricha za kvalitní architektonický počin za novostavbu realizovanou na území Opavska v letech 2011-2012.
Do uzávěrky přijímání návrhů o. s. Za Opavu obdrželo celkem 13 podnětů na udělení ceny.
Z těchto došlých návrhů splnilo podmínky a bylo na cenu J. M. Olbricha nominováno celkem 9 realizací.

Nominované stavby si zájemci budou moci prohlédnout od 4. dubna do 19. května 2013 na výstavě v Knihovně Petra Bezruče (Nádražní okruh 27, Opava), Veřejnost má možnost  hlasovat prostřednictvím ankety zde na internetu a to níže na konci článku. Anketní hlasování bude uzavřeno dne 2. dubna. Nominovaná stavba s největším počtem anketních hlasů obdrží ocenění hlasující veřejnosti.

Odborná porota má za sebou první kolo hodnocení nominovaných staveb, včetně osobní prohlídky. V průběhu následujících dnů bude hodnocení dokončeno. Výsledky a hodnocení budou známy nejpozději do 2. 4. 2013. V případě, že se porota rozhodne některé nominované stavbě udělit cenu nebo čestné uznání, bude tak učiněno v den zahájení výstavy v
Knihovně Petra Bezruče (Nádražní okruh 27, Opava), které proběhne ve čtvrtek dne 4. dubna 2013 od 16 hodin.


Pro letošní ročník byli členy odborné poroty jmenování:

Ing. arch. Milena Vitoulová, regionální zástupce České komory architektů
Mgr. Martin Strakoš, historik umění a odborný pracovník památkové péče
prof. PhDr. et PaedDr. Jindřich Vybíral, CSc., historik umění a architektury
prof. akad. soch. Jan Ambrůz, vedoucí ateliéru sochařství FaVU VUT v Brně
Dr. Martin Klimeš, kurátor, galerista
MgA. Tomáš Skalík, sochař a restaurátor
Mgr. Dalibor Halátek, historik umění


V následující části představujeme všech 9 nominovaných staveb.


Nominace na cenu J. M. Olbricha za novostavbu 2011 - 2012
 
Cena Olbricha 201201 - Rodinný dům, Otice
Ing. arch. Petr Mlýnek, ateliér Zóna

Novostavba RD se nachází v nové lokalitě pro výstavbu rodinných domů v příměstské obci Otice. RD je členitějšího půdorysu, zjednodušeně do tvaru L. Garáž je součástí kompaktní hmoty celého domu. Objekt je přízemní, nepodsklepený, s malým půdním prostorem nad vstupní částí, střechy jsou pultové o malém sklonu (cca 5-7°). K RD patří také zpevněné plochy vjezdu, terasy a objekt venkovního bazénu o rozměrech 6,5 x 3,5 m.
Dispozičně je objekt rozdělen na provozně samostatnou garáž a byt. Vstup do bytové části je z východní strany, ze zádveří je přístupná šatna a prostorná obytná hala. Z haly je pak přístupná společenská část (kuchyňský kout s jídelnou a obývací pokoj s výstupem na terasu), technická část (technická místnost, WC, koupelna) a klidová část (ložnice a dva pokoje). Z technické místnosti je pak stahovacími schůdky výstup do půdního úložného prostoru. Venkovní terasa, která je kryta výsuvnou markýzou, terasa propojuje všechny zahradní výstupy z domu a navazuje na bazénové těleso.
Jedná se o RD s jednou bytovou jednotkou, prioritně určený pro rodinu s odrostlejšími dětmi, ale jeho využitelnost je univerzální.


 

Cena Olbricha 2012  Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012
Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012
 
 

 
Cena Olbricha 201202 - Rodinný dům, Polní, Opava
Ing. arch. Martin Materna, Ing. arch. Adam Weczerek, WMA architects,

URBANISMUS
Stavba rodinného domu se nachází ve městě Opava. Lokalita leží východně od centra města, v blízkosti řeky Opavy a přímo sousedící s městským náhonem. Pozemek je rovinatý, nachází se v ulici Polní. Jedná se o proluku mezi dvěmi bytovými domy. Okolní zástavba je různorodá, nekompaktní. Objevují se zde jednopatrové rodinné domy, průmyslové přízemní i vícepatrové objekty a vícepatrové bytové domy.
Stavební pozemek je lichoběžníkového tvaru, v proluce o šířce cca 14 metrů, do ulice otočen jižním směrem, rozložen severně k náhonu, o délce cca 55 metrů.
HMOTA, ARCHITEKTURA
Hmotově respektuje okolní, přímo navazující zástavbu, a to stejnou výškou atiky. Lapidární kubus je ve skutečnosti tvořen přízemní větší hmotou, která je v patře ustoupena jak ze severní, tak z jižní strany. Z jižní uliční strany, ustupuje hmota a doplňuje ji dřevěná pergola, která slouží k odstínění jižního slunce a vytváří bariéru před výhledem do průmyslové zóny. Ze severní strany ustupuje hmota proto, proto, aby co nejméně stínila zahradě, aby hmota domu nestínila zahradě. Ze západní strany dům přímo navazuje na sousední objekt. Z východní strany má dům odstup 3,5 metrů od sousedního objektu tak, aby byl možný průjezd směrem do zahrady. Tento odstup je z uliční strany vyplněn bránou. Prostor slouží jako parkovací stání pro automobily.
Rodinný dům je přístupný branou do průjezdu, dále pak do zádveří. Ze zádveří se vstupuje do obslužné chodby a odtud do šatny, technické místnosti a WC, skladu, schodiště do 2.NP, kuchyně s jídelním koutem a obývacího pokoje.
Ve 2.NP se nacházejí dva pokoje s terasou orientovanou na jižní stranu a cloněnou dřevěnou pergolou, dále ložnice rodičů, šatna a koupelna.
Zdivo i stropy jsou ze systému porotherm 24 s tepelnou izolací z polystyrenu. Stropy jsou skládané porotherm. Hlavní hmota objektu je kryta bílou omítkou, pergola a vjezdová vrata jsou je obloženy přírodními modřínovými prkny. Okna jsou tmavě šedá. Střecha je plochá.
Dům je vytápěn tepelným čerpadlem vzduch-voda. Dům má elektricky ovládané venkovní rolety doplněné zabezpečovacím systémem. 

Cena Olbricha 2012 Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012
Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012
Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012
Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012

 
 
Cena Olbricha 201203 - Rodinný dům, Opava - Kylešovice
Ing. arch. Petr Stanjura, Ing. arch. Zuzana Stanjurová Mateiciucová, Studio ROAD 2

Parcela má tvar protáhlého obdélníku s delší stranou orientovanou přibližně severo-jižním směrem. Příjezdová komunikace tvoří severní hranici pozemku. Z tvaru a orientace pozemku ke světovým stranám vychází základní koncept navrženého rodinného domu. Podél východního okraje pozemku je navržen dvoupodlažní hranol, který zahrnuje všechny obytné místnosti. K západnímu okraji je navržen jednopodlažní objekt obsahující garáž a technické zázemí. Obě hmoty jsou spojeny či spíše kompozičně rozděleny vstupním traktem. Tento nástupní lineární chodník prochází domem a pokračuje jako terasa, vede kolem bazénu a ústí na jižním konci u částečně zapuštěného posezení s grilem. Půdorysný tvar domu vytváří příhodné podmínky pro odpočinek. Vzniká tak atrium orientované jihozápadním směrem. Z východní strany je dům minimálně vzdálen od sousední parcely. Tato stěna, ve které téměř nejsou okenní otvory, tak může být vnímána jako vizuální bariéra. Při západní hranici pozemku je navrženo kryté pergolové stání pro automobil, v jehož zadní části je uzavřený sklad zahradní techniky a jízdních kol.

DISPOZIČNÍ ŘEŠENÍ
Dům je obýván pětičlennou rodinou. V přízemí je ze zádveří přístupna místnost, která slouží jako pracovna majitele a příležitostně pro hosty. Spolu s hygienickým zázemím tvoří samostatnou buňku. Ze zádveří je rovněž vstup do technické části domu. Z chodby s regály pro uskladnění potravin je přístupna garáž a technická místnost, ve které se uvažuje s malým saunovým boxem. Hlavní obytný prostor tvoří kuchyň propojená s jídelnou a navazující obývací pokoj, který je oddělen posuvnou příčkou. Tento prostor je velkoryse propojen do venkovního atria. Schodiště do patra rozděluje část rodičů a dětí, mezi nimiž je navržena společná koupelna. V rodičovské části, kterou tvoří šatna a ložnice, se zvažuje v budoucnu umístění malé koupelny. Všechny tři děti mají k dispozici svůj vlastní prostor, přičemž dvě menší mají pokoje rozděleny pouze posuvnou příčkou. Z prosklené chodby je přístupna terasa.

 

Cena Olbricha 2012 Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012
Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012

 
 
Cena Olbricha 201204 - Rodinný dům, Slavkov
Ing. arch. Tomáš Bindr, Ing. arch. Jan Zelinka, Atelier 38

Nově vznikající ulice na okraji obce. Všudypřítomné ve větru se klátící „Van Goghovské“ zlaté obilí. Jak má vypadat bydlení na vesnici ve třetím tisíciletí? Co se můžeme naučit od původního způsobu bydlení na vesnici? Co bylo pro něj charakteristické?
Neodmyslitelnou součásti byl dvůr. Na něm bosé děti pobíhaly se zvířaty, pralo se tu prádlo, mlátilo obilí, pořádaly se zabíjačky …
Ze dvora byla přístupna obydlí lidí, zvířat, stodoly, sýpky…
Dvůr byl prodloužením vnitřních prostorů a zároveň byl spojnicí mezi soukromým obyvatel a veřejným životem vesnice.
Na tomto sémantickém znaku je založený koncept domu. Jednoduchá jednopodlažní dynamická hmota domu se většinou vnitřních prostorů otevírá do dvora. Interiér si tak při dostatečném proslunění zachovává dostatek soukromí, je pohledově krytý z venku a dokáže si uchovat i výhledy do krajiny.
Dvůr, exteriér, se stává součásti interiéru a naopak. Dvůr dělí dispozici na klidovou a společenskou část.
Dům je vyzděný z cihelných tvarovek a kontaktně zateplený, dvůr má větranou fasádu s dřevěným obkladem. Nosnou konstrukci jednoplášťové nevětrané střechy tvoří v rovné části železobetonová deska, v části s pultovou střechou konstrukce dřevěná. Okna jsou dřevěná z eurohranolů.
Vytápění je teplovodní podlahové, zdrojem je kondenzační plynový kotel.

 

Cena Olbricha 2012 Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012
Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012
Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012
Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012

 
 
Cena Olbricha 201205 - Rodinný dům, Ludgeřovice
Ing. arch. Martin Materna, Ing. arch. Adam Weczerek, WMA architects,
spolupráce Nowo , Ing. arch. Jan Lefner

Pozemek se nachází v obci Ludgeřovice v okrese Opava. I přes těsnou blízkost průmyslové Ostravy je životní prostředí v místě příznivé k rezidenčnímu bydlení. Pozemek se rozkládá na jižním svahu s výhledem na les s údolím blízkého potoka a je přístupný ze severu z nově vybudované komunikace, společné pro čtyři sousedící rodinné domy.
URBANISTICKÉ ŘEŠENÍ
Investor měl jasný názor na podlažnost a náplň domu. Vyžadoval prosvětlený přízemní dům, který bude střídmý, avšak pohodlný a komfortní. Tak vznikla přízemní stavba ve tvaru písmena T, orientovaná větší průběžnou hmotou podél západní hrany pozemku. Tato hmota se po celé délce otevírá na jih. Ústředním motivem je rozšiřující se průhled celým prostorem. Kolmo na hlavní hmotu je postaveno křídlo klidové části domu tak, aby měly všechny pokoje maximální propojení se zahradou a výhled do přilehlého lesa. Hmota domu sleduje klesání terénu. Úroveň přízemí klesá se spádnicí pozemku. Nejvýše položená je garáž, o dva schodišťové stupně níže je střední část domu. Nejníže je pak hlavní obytný prostor. Úroveň podhledu zůstává v celém domě v jednotné úrovni.
ARCHITEKTONICKÉ A DISPOZIČNÍ ŘEŠENÍ
Jednotlivé funkce domu jsou řazeny v logickém provozním sledu od vstupu po hlavní obytný prostor v zahradě. Na severu je garáž pro 3 automobily a předprostorem pro další dva. Na ní navazují další technické místnosti - sklad, kotelna, prádelna a průchozí šatna propojená do vstupní haly. Směrem na jih jsou orientovány společenské prostory domu - velký obytný prostor s jídelnou a dominantní prosklenou stěnou o velikosti 10x3 metry. Klidová část domu se skládá z pracovny, tří ložnic se společnou koupelnou a manželské ložnice s vlastní koupelnou a šatnou.

 

Cena Olbricha 2012 Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012
Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012
Cena Olbricha 2012

 
 
Cena Olbricha 201206 - Rodinný dům, Latarna - Slavkov
Ing. arch. Petr Stanjura, Ing. arch. Zuzana Stanjurová Mateiciucová, Studio ROAD 2
Stavební pozemek se nachází v nové zástavbě obce Slavkov, v lokalitě s nově zasíťovanými 24 parcelami, určenými k výstavbě rodinných domů. Přístup k pozemku je z jižní a východní strany.
Koncepce domu vychází z charakteru příměstské zástavby. Ambicí návrhu bylo vytvoření určitého dispozičního etalonu pro objekt rodinného bydlení. Rodinný dům je navržen jednopodlažní.
Objekt obdélníkového půdorysu má pultovou střechu. Veškeré obytné místnosti v domě jsou orientovány na jih, do zahrady. Uspořádání vnitřního prostoru jednoznačně člení dům na dvě zóny.
V severní části zahrady s východním přístupem je podél chodníku umístěno parkovací stání pro jedno až dvě vozidla.
Dům má jednu bytovou jednotku. Je určen rodině se 2-3 dětmi. Vstup do objektu je ze severní strany, společenská zóna je tvořena kontinuálním prostorovým uspořádáním s kuchyňským zálivem a se zapuštěnou palubou kryté terasy. Klidová zóna je doprovázená šatnovou chodbou na severní straně objektu, z níž jsou přístupné jednotlivé jižně orientované ložnice i koupelna.
Základy objektu tvoří betonové pásy a deska. Konstrukčně se jedná dřevostavbu. Střecha je navržena pultová z dřevěných krokví, podhled je rovný, zavěšený. Krytina je z asfaltových pásů, fasáda je z trvalých a bezúdržbových materiálů - z předzvětralého břidlicově šedého titanzinku Rheinzink a z cementovláknitých desek. Akumulace ve dřevostavbě je zajištěna pomocí akumulačních vyzdívek v interiéru, tedy příček z vápenopískových cihel. Okenní výplně jsou dřevěné. Součástí výrazu domu je také exteriérové stínění pomocí posuvných dřevěných okenic v jižní fasádě, do něhož se prokresluje umístění koupelny svým nautickým motivem.

 

Cena Olbricha 2012 Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012
Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012
Cena Olbricha 2012Cena Olbricha 2012

 
 
Cena Olbricha 201307 - Rodinný dům, Štítina
Ing. arch. Tomáš Bindr, Ing. arch. Pavlína Harazimová, Atelier 38

Architektonická studie řeší novostavbu rodinného domu v obci Štítina. Parcela je umístěna v rámci nově vznikajícího obytného souboru.
Dům je jednopodlažní, krytý nízkou sedlovou střechou. S touto plnou hmotou kontrastuje transparentní dřevěné kryté stání pro auto doplněné o sklad. Hmota domu je prolomená atrii, do kterých je orientovaná většina místností.
Jednoduchá asketická hmota, působící pevnostním dojmem, se vnitřními prostory otevírá do atrií. Interiér si tak při dostatečném proslunění zachovává dostatek soukromí. Hlavní hmota je v bílé omítce, atria jsou pojatá v tmavším odstínu. Posuvné stěny na fasádě jsou dřevěné laťované, okna jsou plastová v šedém odstínu a střecha je provedená plechová.
Vnitřní dispozice je dělená „páteřní“ komunikací, lemovanou vestavěným nábytkem. V severovýchodní části je situováno zádveří, sklad, kuchyň a koupelny. Jihozápadní část domu tvoří pracovna, obývací pokoj a ložnice. Obytné prostory jsou prostřídány venkovními atrii, interiér a exteriér se navzájem prolínají, je vnímána celá hloubka dispozice. Vnitřní uspořádání místností umožňuje rozdělit dům na dvě samostatné bytové jednotky. Krytý přístřešek stání umožňuje vstup do domu suchou nohou.

 

Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013
Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013

 
 
Cena Olbricha 201308 - Rodinný dům, Opava - Kateřinky
PhDr. Ing. Petr Čichoň, Atelier Čichoň

Jedná se o nepodsklepený rodinný dům s garáží, půdorysného tvaru L se dvěma nadzemními podlažími. Dům je umístěn ve volné mírně zvlněné krajině v polích, v těsné blízkosti je pouze jeden rodinný dům. Výškově stavbu dynamicky určují tři roviny - nejnižší je rovina garáže, druhou tvoří zděné plnostěnné zábradlí terasy a třetí rovinu atika ploché střecha 2. NP.
Design domu je zamýšlen jako puristický, s minimálním množstvím prvků, využívá bezrámových velkoplošných okenních a skleněných systémů (schodišťová stěna), svody ploché střechy jsou umístěny v nikách obvodového zdiva a vpusti na terase jsou umístěny pod dlažbou.
Barevně je stavba laděna do světlé šedé barvy s červenavým nádechem, podlahy včetně schodiště jsou z Marmolea vínové barvy. V garáži, koupelně, WC a zádveří byla využita keramická dlažba šedého odstínu.
Obvodový plášť je vyzděn z cihelného zdiva Porotherm tloušky 300 mm, je zateplen polystyrenem tloušťky 100 mm a opatřen omítkou. Strop nad 1. NP je navržen z panelů Spirol z předpjatého betonu, skladba střechy je vytvořena spádovaným polystyrenem s hydroizolací a betonovou šedou dlažbou kladenou na rektifikační podložky (terasa) a kačírkem (nad garáží). Nad 2. NP je strop dřevěný trámový bez podbití s viditelnými trámy, skladbu tvoří OSB desky, spádový polystyren a hydroizolace. Okna i dveře (včetně vchodových) jsou navržena jako Euro (rámy dřevěné, barva - třešeň a trojsklo), neotevíravé části oken jsou navrženy jako bezrámové zasklení. Většina oken je navržená jako francouzská, propojující interiér se zahradou. Na zahradu je možné vyjít francouzskými okny z obývacího pokoje z kuchyně, ložnice a koupelny. Na terasu je možné vstoupit balkónovými okny pracovny ve 2. NP. Garážová vrata a dveře jsou plnostěnné, plechové, barva světle šedá. Dům je osvětlen v interiéru i exteriéru navrženými LED svítidly firmy Blauwe Tulp.
Rodinný dům je vytápěn tepelným čerpadlem země-vzduch.

 

Cena Olbricha 2013 Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013
Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013
Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013

 
 
Cena Olbricha 201309 - Zastřešení sypkých hmot v areálu SSMSK
Ateliér Technico, Opava

Při stavbě části jižního obchvatu města Opavy byl v rámci úprav okolí kruhového objezdu v Kylešovicích řešen také objekt přiléhající k tomuto objezdu. Jedná se o sedmiblokovou železobetonovou stavbu zastřešení venkovního skladu sypkých hmot posypového materiálu v areálu SSMSK, středisko Opava.
Stavba je otevřena směrem do areálu podniku, kde nabízí pohotovostní skladové prostory pro materiál určený k zimní údržbě silnic. Půdorysně objekt kopíruje hranice parcely. Zadní strana tvoří vysokou hradbu a protihlukovou zástěnu zároveň, zatímco z čelní strany jsou vytvořeny hluboké kóje s převislým kšiltovým zastřešením, nosné stěny jednotlivých sekcí jsou zároveň přepážkami oddělujícími prostory od sebe.
Konstrukčně se jedná o železobetonovou stavbu se zastřešením trapézovým plechem. Díky tvarování střechy do zvlněných oblouků nesených odvážnou odlehčenou ocelovou konstrukcí, která pracuje a počítá s principem samonosné klenby plechu, bylo dosaženo monumentálního výrazu v rámci syrové robustnosti materiálové skladby. Stavba nezastírá nic ze současného přístupu k stavitelství, kde je jedním z hlavních kritérií úspěchu nízká pořizovací cena a přesto nerezignuje na výrazovou a estetickou stránku věci.

 

Cena Olbricha 2013 Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013
Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013
Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013
Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013Cena Olbricha 2013

 
[Akt. známka: 2,21 / Počet hlasů: 29] 1 2 3 4 5

Zpět ... | Komentáře: 2 | Přidat komentář |  Informařný e-mail  Vytisknout článek
Související články Za Opavu:
Vernisáž výstavy a předání Opavské ceny J. M. Olbricha (12.07.2016)
Pozvánka k předání Opavské ceny J. M. Olbricha za rekonstrukci 2014-2015 - výsledky a hodnocení (02.05.2016)
Nominace na udělení Opavské ceny J. M. Olbricha za rekonstrukci v letech 2014 - 2015 (21.04.2016)
Vernisáž a vyhlášení výsledků Ceny J. M. Olbricha (09.08.2015)
Vyhlášení výsledků Opavské ceny J. M. Olbricha za novostavbu v letech 2013–2014 (25.04.2015)
Nominace na cenu J. M. Olbricha za novostavbu 2013-2014 (08.04.2015)
Pozvánka na vernisáž výstavy Opavské ceny J. M. Olbricha - Retrospektiva 2007-2014 (05.02.2015)
Vyhlášení výsledků Opavské ceny J. M. Olbricha za rekonstrukci v letech 2012–2013 (07.04.2014)
Nominace na cenu J. M. Olbricha za rekonstrukci 2012-2013 (24.03.2014)
Vyhlášení výsledků Opavské ceny J. M. Olbricha za novostavbu 2011–2012 (04.04.2013)
Pozvánka na zahájení výstavy opavské Ceny J. M. Olbricha (01.04.2013)
Vyhlášení výsledků Opavské ceny J. M. Olbricha za rekonstrukci 2010 – 2011 – stanovisko poroty (24.02.2012)
Nominace na cenu J. M. Olbricha za rekonstrukci 2010-2011 (27.01.2012)
Opavská cena J.M. Olbricha za rekonstrukci - 2011 - změna termínu (22.12.2011)
Opavská cena J.M. Olbricha za novostavbu - 2010 (22.12.2010)
Nominace na cenu J. M. Olbricha za rok 2010 (10.12.2010)
Fotoreportáž - předání čestného uznání opavské ceny J. M. Olbricha 2009 (30.12.2009)
Opavská cena J. M. Olbricha 2009 - stanovisko poroty (21.12.2009)
Nominace na cenu J. M. Olbricha za rekonstrukci 2008-2009 (11.12.2009)
Fotoreportáž z vernisáže (22.02.2009)
Pozvánka na výstavu Opavská cena J. M. Olbricha za architekturu 2007, 2008 (19.02.2009)
Opavská cena J. M. Olbricha za novostavbu pro rok 2008 (10.01.2009)
Nominace na cenu J.M.Olbricha za rok 2008 (17.12.2008)
Opavská cena J.M. Olbricha za rok 2008 (19.11.2008)
Předání Opavské ceny J.M. Olbricha 2007 (30.12.2007)
Udělení Opavské ceny J. M. Olbricha za rok 2007 (16.12.2007)
Nominace na cenu J.M.Olbricha za rok 2007 (10.12.2007)
Status opavské ceny J.M. Olbricha (06.12.2007)
Vyhlášení ceny J. M. Olbricha (16.11.2007)

Anketní otázka:

Anketa o sympatie veřejnosti - kterou z nominovaných novostaveb na udělení Ceny J. M. Olbricha za roky 2011-2012 hodnotíte jako nejpovedenější?

Nominace č. 1 - Rodinný dům, Otice (Počet hlasů: 193)
(35.48 %)

Nominace č. 2 - Rodinný dům, Polní, Opava (Počet hlasů: 60)
(11.03 %)

Nominace č. 3 - Rodinný dům, Opava - Kylešovice (Počet hlasů: 26)
(4.78 %)

Nominace č. 4 - Rodinný dům, Slavkov (Počet hlasů: 150)
(27.57 %)

Nominace č. 5 - Rodinný dům, Ludgeřovice (Počet hlasů: 9)
(1.65 %)

Nominace č. 6 - Rodinný dům, Latarna - Slavkov (Počet hlasů: 32)
(5.88 %)

Nominace č. 7 - Rodinný dům, Štítina (Počet hlasů: 7)
(1.29 %)

Nominace č. 8 - Rodinný dům, Opava - Kateřinky (Počet hlasů: 5)
(0.92 %)

Nominace č. 9 - Zastřešení sypkých hmot v areálu SSMSK (Počet hlasů: 62)
(11.40 %)

Celkem hlasovalo: 544
 
Akce v Matiďż˝nďż˝m domďż˝  
Projekty
N�v�t�vnost

Za�ti�ujeme:

Escort Antalya Escort Aksu Escort Alanya Escort Demre Escort Döşemealtı Escort Elmalı Escort Finike Escort Gazipaşa Escort Gündoğmuş Escort İbradı Escort Kaş Escort Kemer Escort Kepez Escort Konyaaltı Escort Kumluca Escort Manavgat Escort Muratpaşa Escort Serik Escort adana escort çukurova escort seyhan escort yüreğir escort adıyaman escort besni escort gölbaşı escort kahta escort afyon escort bolvadin escort dinar escort sandıklı escort aksaray escort eskil escort gülağaç escort ortaköy escort amasya escort merzıfon escort suluova escort taşova escort Ankara Escort Ankara Escort Keçiören Escort Yenimahalle Escort Antalya Escort Alanya Escort Kepez Escort Muratpaşa Escort Ardahan Escort Çıldır Escort Göle Escort Hanak Escort Artvin Escort Arhavi Escort Borçka Escort Hopa Escort Aydın Escort Efeler Escort Nazilli Escort Söke Escort Balıkesir Escort Altıeylül Escort Edremit Escort Karesi Escort Bartın Escort Amasra Escort Kurucaşile Escort Ulus Escort Bayburt Escort Aydıntepe Escort Demirözü Escort Bilecik Escort Bozüyük Escort Osmaneli Escort Söğüt Escort Bolu Escort Gerede Escort Göynük Escort Mudurnu Escort Bursa Escort Nilüfer Escort Osmangazi Escort Yıldırım Escort Çanakkale Escort Biga Escort Çan Escort Gelibolu Escort Çankırı Escort Çerkeş Escort Ilgaz Escort Şabanözü Escort Çorum Escort Alaca Escort Osmancık Escort Sungurlu Escort Diyarbakır Escort Bağlar Escort Kayapınar Escort Yenişehir Escort Düzce Escort Akçakoca Escort Gölyaka Escort Kaynaşlı Escort Edirne Escort İpsala Escort Keşan Escort Uzunköprü Escort Erzincan Escort Refahiye Escort Tercan Escort Üzümlü Escort Erzurum Escort Aziziye Escort Palandöken Escort Yakutiye Escort Eskişehir Escort Odunpazarı Escort Sivrihisar Escort Tepebaşı Escort Gaziantep Escort Nizip Escort Sahinbey Escort Şehitkamil Escort Giresun Escort Bulancak Escort Espiye Escort Tirebolu Escort Gümüşhane Escort Kelkit Escort Kürtün Escort Şiran Escort Hatay Escort Antakya Escort Defne Escort İskenderun Escort Isparta Escort Eğirdir Escort Şarkikaraağaç Escort Yalvaç Escort İstanbul Escort Bağcılar Escort Esenyurt Escort Küçükçekmece Escort İzmir Escort Bornova Escort Buca Escort Kahramanmaraş Escort Dulkadiroğlu Escort Elbistan Escort Onikişubat Escort Karabük Escort Eskipazar Escort Safranbolu Escort Yenice Escort Karaman Escort Ayrancı Escort Ermenek Escort Sarıveliler Escort Kars Escort Kağızman Escort Sarıkamış Escort Selim Escort Kastamonu Escort Cide Escort Taşköprü Escort Tosya Escort Kayseri Escort Kocasinan Escort Melikgazi Escort Talas Escort Kilis Escort Elbeyli Escort Musabeyli Escort Polateli Escort Kırıkkale Escort Delice Escort Keskin Escort Yahşihan Escort Kırklareli Escort Babaeski Escort Lüleburgaz Escort Vize Escort Kırşehir Escort Çiçekdağı Escort Kaman Escort Mucur Escort Kocaeli Escort Darıca Escort Gebze Escort İzmit Escort Konya Escort Karatay Escort Meram Escort Selçuklu Escort Kütahya Escort Gediz Escort Simav Escort Tavşanlı Escort Malatya Escort Battalgazi Escort Doğanşehir Escort Yeşilyurt Escort Manisa Escort Akhisar Escort Turgutlu Escort Yunusemre Escort Mardin Escort Artuklu Escort Kızıltepe Escort Midyat Escort Mersin Escort Tarsus Escort Toroslar Escort Yenişehir Escort Muğla Escort Bodrum Escort Fethiye Escort Milas Escort Nevşehir Escort Avanos Escort Gülşehir Escort Ürgüp Escort Niğde Escort Bor Escort Çiftlik Escort Ulukışla Escort Ordu Escort Altınordu Escort Fatsa Escort Ünye Escort Osmaiye Escort Bahçe Escort Düziçi Escort Kadirli Escort Rize Escort Ardeşen Escort Çayeli Escort Pazar Escort Sakarya Escort Adapazarı Escort Akyazı Escort Serdivan Escort Samsun Escort Atakum Escort Bafra Escort İlkadım Escort Sinop Escort Ayancık Escort Boyabat Escort Gerze Escort Sivas Escort Şarkışla Escort Suşehri Escort Yıldızeli Escort Tekirdağ Escort Çerkezköy Escort Süleymanpaşa Escort Çorlu Escort Tokat Escort Erbaa Escort Niksar Escort Turhal Escort Trabzon Escort Akçaabat Escort Araklı Escort Ortahisar Escort Uşak Escort Banaz Escort Banaz Escort Sivaslı Escort Van Escort Erçiş Escort İpekyolu Escort Tuşba Escort Yalova Escort Altınova Escort Çiftlikköy Escort Çınarcık Escort Yozgat Escort Akdağmadeni Escort Sorgun Escort Yerköy Escort Zonguldak Escort Çaycuma Escort Devrek Escort Ereğli Escort Gold Escort Hatun
 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server