Za Opavu, z.s. - Ovocná 43, 746 01 Opava
    č. účtu: 226684142/0300 / IČO: 270 53 644 / tel: 777 187 823 / kontakt@zaopavu.cz

O nás Kontakty Podpořte nás Chcete se stát členem o. s. Za Opavu? E-shop sdružení Sdružení na Facebooku
 Za Opavu - výroční zprávy

 
o.s. Za Opavu - O nás - 01. 03. 2015 - 4002 přečtení  
  1 Úvod Výroční zprávy Občasný zpravodaj Poděkování

 
 
 
   
  Výroční zpráva 2014
Předkládáme vám výroční zprávu občanského sdružení Za Opavu za rok 2014. Tak jako v minulých letech se v ní dočtete o projektech, které se nám podařilo realizovat. Z jejich zaměření je vidět cesta, kterou se náš spolek ubírá.
Každoročními stálicemi jsou přednášky a Opavská cena J. M. Olbricha, literární cyklus Básnické hlasy, ekologické aktivity a benefiční akce vedoucí k záchraně jednoho venkovského kostelíku. Tentokrát mohu za již tradiční činnost označit i výborně se vyvíjející edukační programy, se kterými jsme měli úspěch nejen v základních školách, ale nově rovněž u dětí předškolního věku.
Co není z výroční zprávy patrné, jsou projekty, které připravujeme na příští rok a lidé, kteří je chystají. Jsou to nejen členové spolku Za Opavu, ale také příznivci našich aktivit, kamarádi a dobrovolníci, bez jejichž pomoci bychom se neobešli.
Otevřít výroční zprávu...
   Výroční zpráva 2013
Předkládáme vám výroční zprávu občanského sdružení Za Opavu za rok 2013, ve které se snažíme zachytit nejvýznamnější části naší činnosti. Při vytváření sumáře postupně zjišťujeme, že výčet aktivit nemůže být nikdy dokončen, neboť pozadí všech projektů je tvořeno často mravenčí prací a navíc se každým rokem zabýváme řadou jiných menších kauz.
Zahájili jsme tvorbu Opavské ekomapy - online nástroje, který ukazuje Opavanům praktické možnosti pro ekologicky šetrný životní styl. Vyzkoušeli jsme i nový projekt nesoucí název Město jako na talíři, v rámci něhož jsme zorganizovali dvě báječné akce – Svátek sousedů a Opavské noční kupé. V edukačních aktivitách vznikly dva nové programy pro děti základních škol – Procházka po hradbách a Život na hradě. V září jsme také zahájili roční výukový program pro děti 5. třídy základní školy na Otické ulici v Opavě.

Otevřít výroční zprávu...
Výroční zpráva 2012

Výroční zpráva 2012
Půlkulaté výročí fungování občanského sdružení Za Opavu je za námi. Rokem 2012 sdružení zamířilo do dalšího období svého vývoje, posiluje svou členskou základnu a upevňuje svou pozici v činnosti sloužící zachovávání kulturního dědictví v regionu.
Členové sdružení se během uplynulých měsíců znovu zapojili do desítek akcí, které Za Opavu pořádalo samo nebo se na nich podílelo jakožto spolupořadatel.
Sdružení mimo jiné realizovalo další pomoc kostelu v Deštné, organizovalo Cenu Josefa Marii Olbricha s výstavou nominovaných v galerii Cella. Opravy se dočkala Roderichova kaple u hradu Vikštejna v Radkově-Dubové, vysvěcena byla druhá opravená kaple v Nových Těchanovicích, na jejíž záchraně se Za Opavu podílelo.

Otevřít výroční zprávu...

 

Výroční zpráva 2011
Po pročítání předešlých výročních zpráv se zdá téměř neskutečné kolika aktivitami se sdružení v průběhu předešlých let zabývalo a na kolika akcích se přímo podílelo. Skoro se zdá až nemožné uvěřit, že rozsah aktivit by se mohl ještě rozšířit. A přece je tomu tak.
V roce 2011 se sdružení více zaměřuje na prezentaci ve vztahu k veřejnosti. Souvisí to jednak s potřebou vtáhnout do dění širokou veřejnost a zároveň ukázat, že sdružení tu není pouze pro to, aby kritizovalo společenské dění, poměry v oblasti ochrany životního prostředí, památkové péče a soudobé kultury, ale aby se aktivně zapojilo a stalo se tvůrcem a hybatelem veřejných aktivit. Jak je vidno z dokončených zdařilých projektů, přináší to jejich autorům a organizátorům nejen radost z kreativní práce, při níž vyrůstají hmatatelné věci, ale i z pocitu možnosti svobody tvoření.
Otevřít výroční zprávu...

Výroční zpráva 2010
Rok 2010 byl v historii sdružení doposud tím nejplodnějším. Navazujeme na předchozí roky a aktivně se zapojujeme do velkých kauz týkajících se celého města (především obchodní centra za Slezankou, pivovar a Plaza) a současně rozvíjíme naše vlastní projekty.
S optimismem se pouštíme do oprav hned dvou památek, a to božích muk v Úvalně a kaple v Nových Těchanovicích. Teprve v průběhu prací zjišťujeme, kolik stovek hodin dobrovolné práce nás to stojí, přesto máme z podobných projektů radost, neboť na konci jdou vidět hmatatelné výsledky, na které je možno „si sáhnout“. Rovněž si ceníme i toho, že veřejnost a média, ve kterých se naši členové objevují poměrně často, tuto činnost vnímají pozitivně.
Otevřít výroční zprávu...

 
 Výroční zpráva 2009
Třetí rok existence přinesl našemu sdružení řadu událostí. Uvědomujeme si, že nouzi o náplň činnosti mít nikdy nebudeme, naopak, postupně se dostáváme do situace, kdy musíme pečlivě volit a vybírat, čemu se chceme a můžeme věnovat. Často je tato volba bolestná, když vidíme, že některá kauza by si vyžadovala více našeho času, který se ale nedostává. Naštěstí jsou tyto situace na druhé straně vyváženy v opačném poli, kdy lze s radostí sledovat, jak to málo, čím prostřednictvím našeho sdružení někde přispějeme, sklízí své ovoce a přináší radost.

Otevřít výroční zprávu... 
Výroční zpráva 2008
Přestože sdružení existuje již druhým rokem, cítíme se v některých činnostech stále jako nováčci. Naštěstí víme, koho požádat o pomoc a na koho se obrátit o radu. Spolupracujeme s jinými neziskovými organizacemi a úřady, studujeme vyhlášky a zákony, žádáme o první dotace a granty, učíme se zkrátka za pochodu. Je třeba brát tento postup za standardní, a to zvláště v případě, kdy spolek vzniká na základě čestných představ a smělých idejí a praktickou stránku potřeb a vedení organizace je nutné zajistit až teprve v průběhu jejího fungování, protože jedině tak mohou vznikat nové zkušenosti.
  Otevřít výroční zprávu...
Výroční zpráva 2007
Tak jako každé nové sdružení jsme v prvním roce své existence především hledali svůj směr. Prvotní impulz – zeď na náměstí Osvoboditelů, stojí i přes naše intervence a my teď jen můžeme čekat, zda si lidé na zeď zvyknou nebo jim bude dále vadit.
Sdružení Za Opavu však nevzniklo jen jako bojůvka proti zdi, ale především proto, aby nastavovalo zrcadlo současnému vedení města i obyvatelům samotným, a aby zprostředkovávalo výměnu názorů, seznamovalo veřejnost se záměry města, aby bylo aktivním činitelem na poli rozvoje města a hybatelem snažení posunout město k tomu lepšímu výše nad průměr.
Snaha o zvýšení architektonické kvality musí jít skrze pořádání architektonických soutěží, jež dosud nejsou konány a naopak jsou zatracovány jako ztráta času. Náš vklad do diskuse je shromažďování všech dostupných materiálů ke sledovaným kauzám, aktivní účast ve správních řízeních a předávání informací novinářům, a to takovým způsobem, aby se o stávající situaci dozvědělo maximum lidí a mohlo si na věc udělat vlastní názor.

Otevřít výroční zprávu...
Zobrazit celý článek... | Komentáře: 18 | Přidat komentářInformařný e-mail  Vytisknout článek
 

Za Opavu - Poděkování

 
o.s. Za Opavu - O nás - 01. 01. 2013 - 5201 přečtení  
  1 Úvod Výroční zprávy Občasný zpravodaj Poděkování


Aktivity občanského sdružení Za Opavu jsou založeny na dobrovolné činnosti členů a přátel sdružení, bez jejichž nadšení a pomoci by se mnohé nemohly vůbec uskutečnit. I drobná podpora je velkou pomocí, a to nejen hmotnou, ale i morální.
Jsme rádi, že můžeme poděkovat všem, kteří pomohli a pomáhají činnosti sdružení. Především také díky Vám jsme mohli zdárně započít i dokončit opravy několika chátrajících památek, vysadit stromy, realizovat nejrůznější akce, přednášky, happeningy, informovat o dění v našem okolí a aktivně do něj vstupovat.

Člověk má ve skutečnosti jenom to, co dal.


Poděkování:

2012
- Adam Gromnica, Frýdek - Místek
- Adam Weicht, Opava
- Ateliér Skalík, Dubová
- Dalibor Repček, Opava
- Fa CSCstavby s.r.o., Opava
- Farnost Jakartovice
- Hnutí Brontosaurus
- Höuserová Elenka, Opava
- Höuserová Zdeňka, Opava
- Kavárna Evžen – Milan Kratochvíl, Opava
- Kovářství – Jan Světlík, Otice
- Michal Valenčík, Praha
- Ministerstvo kultury ČR
- Miroslav Sládeček, Raduň
- Nadace VIA, Praha
- NPÚ ú.o.p. Ostrava
- Obec Litultovice
- Obec Radkov
- Obec Raduň
- o. s. Bludný kámen, Opava
- o. s. Zachraňme dominanty, Višňové
- o. s. Flemmichova vila
- Purkyňova nadace, Slatina
- Radim Pavelek, Opava
- Slezské zemské muzeum, Opava
- Statutární město Opava
- Technické služby města Opavy
- Venuše Drochytková, Slavkov
- Zahradnictví Oldřišov

2011
- Adam Gromnica, Frýdek - Místek
- Fa CSCstavby s.r.o., Opava
- Fa Ing. Pekárek – stavební společnost s r.o., Opava
- Farnost Jakartovice
- Farnost Slavkov
- Halina Kaňoková, Opava
- Hnutí Brontosaurus, Jeseníky
- Honza Kumštát, Opava
- Höuserová Elenka, Opava
- Höuserová Zdeňka, Opava
- Kavárna Evžen – Milan Kratochvíl, Opava
- Karel Massek, Opava
- Kovářství – Jan Světlík, Otice
- Michal Valenčík, Praha
- Ministerstvo kultury ČR
- Nadace VIA, Praha
- Obec Brumovice
- Obec Jakartovice
- Obec Radkov
- Obec Úvalno
- O. s. Bludný kámen, Opava
- O.s. Zachraňme dominanty, Višňové
- Radim Pavelek, Opava
- Statutární město Opava
- Tomáš Hodný, Opava
- Truhlářství - Pavel Kučerka, Klokočov
- Venuše Drochytková, Slavkkov
- Zahradnictví Oldřišov
- ZŠ Mladecko
- ZŠ Slavkov


2010
- Domesová Ludmila, Uhlířov
- Hnutí Brontosaurus, Jeseníky 
- Kavárna Evžen – Milan Kratochvíl, Opava  
- Kovářství – Jan Světlík, Otice
- Ministerstvo kultury ČR
- Mrovec Jindřich, Radkov
- O. s. Bludný kámen, Opava
- Nadace České Spořitelny
- Nadace Partnerství, Praha
- Nadace VIA, Praha
- Obec Radkov
- Obec Úvalno
- paní Pollak-Erler, Německo
- Pařenica Jaroslav, Ostrava
- Statutární město Opava
- Statutární město Opava, Úřad městské části Vávrovice 
- Tošková Milada, Melč
- Truhlářství - Pavel Kučerka, Klokočov
- Vlček Miloslav, Nové Těchanovice
- Vlček Jiří, Nové Těchanovice
- Zahradnictví Oldřišov

2009
- Denešová Markéta
- Freiberg Milan, Opava
- Gavenda Michal, Opava
- Halátek Adam, Krásné Pole
- Halátek Lubomír, Krasné Pole
- Hurník Jiří, Krásné Pole
-
Kovářství – Jan Světlík, Otice
- Lodňáková Lenka
- Massek Karel, Opava
- Nadace VIA, Praha
- Nadace Vodafone, Praha
- O. s. Bludný kámen, Opava
- Obec Melč
- Oksanen Esko, Finsko
- pan Jedlička, Mikolajice
- Pasířství - Pavel Strakoš, Hradec nad Moravicí
- Pavel Římák
- Skalík Jakub, Opava
- Skalík Jiří
, Opava
- Statutární město Ostrava, Úřad městského obvodu Krásné Pole
- Šerfósó Dominik, Brumovice

2008
- Ekolyceum, Ostrava
- Fa CSCstavby s.r.o., Opava
- Fa Ing. Pekárek – stavební společnost s r.o., Opava
- Fa MODEL OBALY a.s., Opava
- Fa Tondach, Hranice  
- Kovářství – Jan Světlík, Otice
- Mgr. Koudelová Jana
- Mgr. Šimčík Antonín
- Nadace VIA, Praha
- O. s. Bludný kámen, Opava
- O. s. Ekolyceum
- O. s. Nesehnutí, Brno
- Obec Brumovice
- Šrek Stanislav, Brumovice
 
2007
- Nadace VIA, Praha
- Občanské sdružení Bludný kámen, Opava
 Zobrazit celý článek... | Komentáře: 1 | Přidat komentářInformařný e-mail  Vytisknout článek
 

Spolek Za Opavu

 
o.s. Za Opavu - O nás - 07. 12. 2011 - 26146 přečtení  
  1 Úvod
Výroční zprávy Občasný zpravodaj Poděkování

Zapsaný spolek "Za Opavu, z.s." je dobrovolným nevládním neziskovým spolkem, jehož základním cílem je přispívání k ochraně kulturního dědictví, životního prostředí, zdravých životních podmínek ve městě Opavě a jeho okolí, a s ním spojená informační, poradenská a publikační činnost. Spolek má k dnešnímu dni celkem 25 členů. Vznik spolku (původně občanského sdružení) byl podnícen iniciativou několika jedinců, kteří cítili potřebu vyjádřit svou nespokojenost se stávající úrovní zásahů do veřejných prostor města Opavy. V listopadu 2006 byly zakládajícími členy vytvořeny stanovy, které byly následně v lednu 2007 zaregistrovány Ministerstvem vnitra České republiky.
Za Opavu je otevřenou společností vítající jakékoliv podněty a podporu. Výstupy spolkuu, především články a veřejná prohlášení, jsou publikovány na základě shody jednacího výboru a vyjadřují oficiální stanoviska a názory spolku a jeho členů.

Zobrazit celý článek... | Komentáře: 75 | Přidat komentářInformařný e-mail  Vytisknout článek
 

Tisková zpráva - změna v jednacím výboru o.s. Za Opavu

 
o.s.Za Opavu - Tomďż˝ Skalďż˝k - O nás - 01. 12. 2010 - 989 přečtení  
Mgr. Dalibor Halátek odstupuje z vedení občanského sdružení Za Opavu. Zároveň se na vlastní žádost vzdává své funkce jednatele tohoto sdružení, ve které byl od jeho založení v roce 2007. Dalibor Halátek byl dne 23.11. 2010 zvolen do funkce náměstka primátora a svým odstoupením chce předejít možnému střetu zájmu v budoucnosti. Sdružení Za Opavu s městem často jedná, spolupracuje nebo se vyjadřuje k jeho činnosti žádá granty apod. Dalibor Halátek v občanském sdružení nadále zůstane jako jeho řádný  člen.
Komentáře: 1 | Přidat komentářInformařný e-mail  Vytisknout článek
 

Občanské sdružení Za Opavu - občasný zpravodaj

 
o.s. Za Opavu - O nás - 13. 06. 2010 - 4237 přečtení  
  1 Úvod  Občasný zpravodaj Poděkování


Občasný zpravodaj je doplňkovým informačním médiem občanského sdružení Za Opavu. Vychází od roku 2007  nepravidelně v tištěné i digitální verzi. V tištěné podobě je zpravodaj vydáván nákladem 250 - 400 ks. Zpravodaj je neprodejný a je šířen zdarma prostřednictvím distribučních míst nebo příležitostnou roznáškou.


 
Občasný zpravodaj 01 Za Opavu občasný zpravodaj 2007, ročník 1, číslo 1. Obsah: 
Kdo je občanské sdružení Za Opavu?
Aktuálně
Místo městské tržnice...
Zábavní a obchodní centrum Opava Plaza
Opava City Center – zástavba za Slezankou v Opavě
Ukaž střeva – zamýšlená úprava měnírny elektrického proudu v Opavě
Jaké změny čekají klidnou čtvrť Na Rybníčku
Budova divadelního klubu v Opavě

Občasný zpravodaj 02 Za Opavu občasný zpravodaj 2007, ročník 1, číslo 2. Obsah: 
o.s. Za Opavu funguje bezmála jeden rok
Do roku 2008 i dále
Kaplička v Brumovicích
Opavská cena J. M. Olbricha
Ohrožené památky I. - Socha Jitra v Městských Sadech
Co přinesl zjišťovací archeologický výzkum Opava Plaza?
Vlivy velkých nákupních středisek na (ne)zaměstnanost
Historie opavských kin I. (od počátků do začátku druhé světové války)

Občasný zpravodaj 03 Za Opavu občasný zpravodaj, číslo 3 (27. března 2008) Obsah: 
Městské sady a jejich obnova
Krátce k aktuálním tématům
Nové téma - okna, dveře
Jen slupka?
Zrušení prohlášení věci za kulturní památku
K připravovanému supermarketu na Dukelské ulici v Opavě
Ohrožené památky II. - Nádražní vodárenská věž
Černé skvrny Opavy
Historie opavských kin II. (od počátku druhé světové války do poloviny padesátých let)

Občasný zpravodaj 04 Za Opavu občasný zpravodaj, číslo 4 (5. září 2008) Obsah: 
O tomto zpravodaji
Obnova kapličky v Brumovickém mlýně
Aktuálně
Průvod u příležitosti 100. výročí úmrtí Josefa Maria Olbricha 8. 8. 2008
Opavská cena J. M. Olbricha
Naučná dendrologická stezka v opavských parcích
Ohrožené památky III. - Budova bývalé opavské porodnice
Zvíře v ohrožení I. - Rorýs obecný
Historie opavských kin III. - (od poloviny padesátých let 20. století po dnešek)
Hledači pokladů

Občasný zpravodaj 05 Za Opavu občasný zpravodaj, číslo 5 (2. října 2008) Obsah: 
Kaplička v Brumovicích – ohlédnutí na začátek
Obnova jedné kapličky
Ošetření kovového křížku z kaple v Brumovicích
Příprava materiálu na obnovu - pálení vápna
Drobné sakrální objekty jako neoddělitelná součást české krajiny

Občasný zpravodaj 06 Za Opavu občasný zpravodaj, číslo 6 (21. února 2009) Obsah: 
Krátce k aktuálním tématům
Čest zaniklé památce - Quittnerova továrna na sukno
Opavská cena J. M. Olbricha za architekturu 2007, 2008
Ohrožené památky IV. - Lázně Jánské Koupele
Zvíře v ohrožení II. - Plch zahradní (Eliomys quercinus)
K plánovanému kácení v aleji z Kylešovic do Raduně
Občasný zpravodaj 07 Za Opavu občasný zpravodaj, číslo 7 (25. ledna 2010) Obsah: 
O tomto zpravodaji
Zveme Vás na autorská čtení
Buk pod Ptačákem
Jak bude vypadat Stříbené jezero?
Opavská cena J. M. Olbricha 2009
Obnova Božích muk při staré cestě mezi obcemi Melč a Mikolajice
Oprava kapličky v Ostravě - Krásném Poli
Kauza SLEZANKA a její vývoj
Tisková zpráva společnosti Crestyl z 8. 12. 2009
K odpovědím na 4 otázky položené Radě města

 Občasný zpravodaj 07 Za Opavu občasný zpravodaj, číslo 8 (20. října 2010) Obsah: 
O sdružení Za Opavu
Petice - Další megamarket ve středu města nebo raději zelená zahrada?
Udělení Opavské ceny J.M. Olbricha se blíží
Nadace Partnerství podpoří výsadbu dubové aleje ve Vávrovicích
Pořadatelé kritizují kulturní politiku města
Buk pod Ptačákem - epilog?
Básnické hlasy
Prezentace revitalizace fasád Mezi trhy
Stanovisko o.s. Za Opavu k záměru Central Opava společnosti Crestyl
Stanovisko o.s. Za Opavu k soutěži na podobu jižní fronty na Horním náměstí v Opavě
Obnova kaple v Nových Těchanovicích
Dokončení obnovy božích muk v Melči
Obnova božích muk v Úvalně
Památkovaná v Raduni
Ohrožené památky V. - Zámecký areál v Deštném
 
Zobrazit celý článek... | Komentáře: 4 | Přidat komentářInformařný e-mail  Vytisknout článek
 

Akce v Matiďż˝nďż˝m domďż˝  
Projekty
N�v�t�vnost

Za�ti�ujeme:

Escort Antalya Escort Aksu Escort Alanya Escort Demre Escort Döşemealtı Escort Elmalı Escort Finike Escort Gazipaşa Escort Gündoğmuş Escort İbradı Escort Kaş Escort Kemer Escort Kepez Escort Konyaaltı Escort Kumluca Escort Manavgat Escort Muratpaşa Escort Serik Escort adana escort çukurova escort seyhan escort yüreğir escort adıyaman escort besni escort gölbaşı escort kahta escort afyon escort bolvadin escort dinar escort sandıklı escort aksaray escort eskil escort gülağaç escort ortaköy escort amasya escort merzıfon escort suluova escort taşova escort Ankara Escort Ankara Escort Keçiören Escort Yenimahalle Escort Antalya Escort Alanya Escort Kepez Escort Muratpaşa Escort Ardahan Escort Çıldır Escort Göle Escort Hanak Escort Artvin Escort Arhavi Escort Borçka Escort Hopa Escort Aydın Escort Efeler Escort Nazilli Escort Söke Escort Balıkesir Escort Altıeylül Escort Edremit Escort Karesi Escort Bartın Escort Amasra Escort Kurucaşile Escort Ulus Escort Bayburt Escort Aydıntepe Escort Demirözü Escort Bilecik Escort Bozüyük Escort Osmaneli Escort Söğüt Escort Bolu Escort Gerede Escort Göynük Escort Mudurnu Escort Bursa Escort Nilüfer Escort Osmangazi Escort Yıldırım Escort Çanakkale Escort Biga Escort Çan Escort Gelibolu Escort Çankırı Escort Çerkeş Escort Ilgaz Escort Şabanözü Escort Çorum Escort Alaca Escort Osmancık Escort Sungurlu Escort Diyarbakır Escort Bağlar Escort Kayapınar Escort Yenişehir Escort Düzce Escort Akçakoca Escort Gölyaka Escort Kaynaşlı Escort Edirne Escort İpsala Escort Keşan Escort Uzunköprü Escort Erzincan Escort Refahiye Escort Tercan Escort Üzümlü Escort Erzurum Escort Aziziye Escort Palandöken Escort Yakutiye Escort Eskişehir Escort Odunpazarı Escort Sivrihisar Escort Tepebaşı Escort Gaziantep Escort Nizip Escort Sahinbey Escort Şehitkamil Escort Giresun Escort Bulancak Escort Espiye Escort Tirebolu Escort Gümüşhane Escort Kelkit Escort Kürtün Escort Şiran Escort Hatay Escort Antakya Escort Defne Escort İskenderun Escort Isparta Escort Eğirdir Escort Şarkikaraağaç Escort Yalvaç Escort İstanbul Escort Bağcılar Escort Esenyurt Escort Küçükçekmece Escort İzmir Escort Bornova Escort Buca Escort Kahramanmaraş Escort Dulkadiroğlu Escort Elbistan Escort Onikişubat Escort Karabük Escort Eskipazar Escort Safranbolu Escort Yenice Escort Karaman Escort Ayrancı Escort Ermenek Escort Sarıveliler Escort Kars Escort Kağızman Escort Sarıkamış Escort Selim Escort Kastamonu Escort Cide Escort Taşköprü Escort Tosya Escort Kayseri Escort Kocasinan Escort Melikgazi Escort Talas Escort Kilis Escort Elbeyli Escort Musabeyli Escort Polateli Escort Kırıkkale Escort Delice Escort Keskin Escort Yahşihan Escort Kırklareli Escort Babaeski Escort Lüleburgaz Escort Vize Escort Kırşehir Escort Çiçekdağı Escort Kaman Escort Mucur Escort Kocaeli Escort Darıca Escort Gebze Escort İzmit Escort Konya Escort Karatay Escort Meram Escort Selçuklu Escort Kütahya Escort Gediz Escort Simav Escort Tavşanlı Escort Malatya Escort Battalgazi Escort Doğanşehir Escort Yeşilyurt Escort Manisa Escort Akhisar Escort Turgutlu Escort Yunusemre Escort Mardin Escort Artuklu Escort Kızıltepe Escort Midyat Escort Mersin Escort Tarsus Escort Toroslar Escort Yenişehir Escort Muğla Escort Bodrum Escort Fethiye Escort Milas Escort Nevşehir Escort Avanos Escort Gülşehir Escort Ürgüp Escort Niğde Escort Bor Escort Çiftlik Escort Ulukışla Escort Ordu Escort Altınordu Escort Fatsa Escort Ünye Escort Osmaiye Escort Bahçe Escort Düziçi Escort Kadirli Escort Rize Escort Ardeşen Escort Çayeli Escort Pazar Escort Sakarya Escort Adapazarı Escort Akyazı Escort Serdivan Escort Samsun Escort Atakum Escort Bafra Escort İlkadım Escort Sinop Escort Ayancık Escort Boyabat Escort Gerze Escort Sivas Escort Şarkışla Escort Suşehri Escort Yıldızeli Escort Tekirdağ Escort Çerkezköy Escort Süleymanpaşa Escort Çorlu Escort Tokat Escort Erbaa Escort Niksar Escort Turhal Escort Trabzon Escort Akçaabat Escort Araklı Escort Ortahisar Escort Uşak Escort Banaz Escort Banaz Escort Sivaslı Escort Van Escort Erçiş Escort İpekyolu Escort Tuşba Escort Yalova Escort Altınova Escort Çiftlikköy Escort Çınarcık Escort Yozgat Escort Akdağmadeni Escort Sorgun Escort Yerköy Escort Zonguldak Escort Çaycuma Escort Devrek Escort Ereğli Escort Gold Escort Hatun
 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server