Festival Na cestě v Opavě

Autor: o.s. Za Opavu <administrator(at)zaopavu.cz>, Téma: Matiční dům, Vydáno dne: 23. 10. 2015

V pondělí 12. 10. 2015 se v Opavě uskutečnil již tradiční multižánrový Festival Na cestě … k Tvému srdci. Tato kulturní akce, pořádaná v Opavě již od roku 2007, představuje vybranou studentskou, amatérskou i profesionální kulturní produkci. Hlavními organizátory jsou studenti 3. ročníku oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo Slezské univerzity v Opavě.
Kromě produkce a dramaturgie se studenti podílejí na festivalu také autorským Projektem 3jsou3, který je finančně podporován grantem agentury Dilia. Jedná se o realizaci inscenovaných čtení, která tvoří trojice dosud neuváděných divadelních her. Doprovodný program tvoří workshopy vedené profesionálními odborníky, koncerty nebo filmové projekce.

Poprvé byly do festivalu zapojeny také prostory Matičního domu. V divadelním sále studenti připravili a v premiéře odehráli příběh finské dramatičky Emilie Pöyhönen s názvem Kdokoli z nás.

Tříštící se příběh plný pocitů, obrazů a myšlenek se zabýval otázkami reality, smyslu života a smrti. Kdokoli z nás se může z jakéhokoli důvodu, naprosto kdykoli, uprostřed jakékoli všední činnosti propadnout mimo čas. Jen tak ...

 

Více zde: 
www.festivalnaceste.cz/

inoviny.slu.cz/index.php/aktualne/2029-letosni-festival-na-ceste-bude-hvezdny-prijedou-martin-pisarik-a-sarka-vaculikova