Výzva

Autor: o.s. Za Opavu - Martin Klimeďż˝ <klimes(at)zaopavu.cz>, Téma: Central Opava - Slezanka, Vydáno dne: 28. 05. 2015

Spolek Za Opavu ve spolupráci s Bludným kamenem, fb skupinou Moje Opava a Stará Opava a řadou jednotlivců se snaží, aby se o problému výstavby obchodního centra za Slezankou veřejně diskutovalo.

Pořádáme přednášky, které poukazují na vážné problémy plynoucí z realizace takového záměru v samotném srdci města, snažíme se vést dialog s vedením města, zveme odborníky k veřejným prezentacím, pořádáme výstavy, ankety a další akce týkající se budoucnosti života v centru Opavy.

Vypadá to, že jediná cesta, jak zamezit zamyšlené výstavbě za Slezankou, je vypsání referenda občanů nad otázkou, zda si přejeme, aby se takové centrum postavilo, nebo nikoli. Město bude referendum muset vypsat, pokud seženeme podpisy minimálně 10 procent obyvatel Opavy.

Aby lidé věděli, že se bude konat petice za referendum, aby měli dostatek informací o záměru výstavby a především o důsledcích z ní plynoucích, potřebujeme vytisknout informační noviny, které budeme distribuovat do každé domácnosti. Služby, které s touto činností souvisí (tisk, neadresná distribuce) budou stát kolem 50.000,-

Potřebujeme najít sponzory, dárce, kteří se mohou podílet na úhradě těchto nezbytných nákladů. Prosíme, pomožte nám je najít. Možná o někom víte, třeba i sami můžete přispět nebo alespoň naši výzvu šířit v okruhu svých známých.

Děkujeme.