Filmový večer na přání diváků

Autor: Milan Freiberg <>, Téma: Ostatní nezařazené, Vydáno dne: 17. 11. 2014

Srdečně vás zveme na filmový večer, který se uskuteční již v úterý 18. listopadu od 19.30 hodin v čajovně Harmonie na Krnovské ulici v Opavě.

Filmový večer v rámci projektu Příběhy bezpráví o. p. s. Člověk v tísni nabídne divákům, kteří si chtějí neformálním a neoficiálním způsobem připomenout události 17. listopadu 1989 a posledních dnů socialistického Československa, celkem tři filmy.

Bude jen na divácích, který film si nakonec vyberou. Po filmové projekci může následovat podle zájmu návštěvníků i diskuse nebo sdílení vzpomínek a zážitků z doby sametové revoluce v Opavě. K projekci bude připravena v prostorách čajovny i výstava dobových propagandistických plakátů nazvaná Sliby versus realita, kterou rovněž poskytla společnost Člověk v tísni.

 


Nabídka filmů:

České děti (režie Karel Strachota, 2012)

Snímek o jedné z nejvýraznějších protikomunistických iniciativ na konci 80. let 20. století. Hnutí přispělo zásadní měrou k demonstracím během Palachova týdne v lednu roku 1989.

Nikomu jsem neublížil (režie Pavel Křemen, 2011)

Film, který přináší zpovědi bývalých agentů StB i důstojníků, kteří agenty verbovali.

1989: Z deníku Ivany A. (režie Karel Strachota, 2014)

Dokument natočený podle deníku osmnáctileté studentky, která osobitým pohledem reflektuje poslední rok existence komunistického Československa