Členové spolku Za Opavu pomáhali v Suchdole nad Odrou

Autor: Milan Freiberg <>, Téma: Ostatní nezařazené, Vydáno dne: 12. 09. 2014

Pomoc spřátelenému sdružení Moravian a zároveň teambuilding členů našeho spolku. Tak by se daly shrnout hlavní dva motivy pobytu v Muzeu moravských bratří v Suchdole nad Odrou.


Předposlední srpnový víkend jsme sem vyrazili v počtu šesti dospělých členů, dvou dětí a psa. Původně očekávaná třídenní „stmelovací akce“ se sice smrskla pro většinu účastníků jen na dva dny, ale přesto to byl vcelku plodně strávený čas.

Jako předvoj byli vyslání dva členové našeho spolku již v pátek, kteří v pátek pomohli s dokončením pamětní desky Jednoty bratrské v zaniklé vsi Herzogwald u Kružberka. Deska pak byla za poněkud dramatických okolností (bloudění a cesta ve značně nekomfortním terénu) umístěna v místech, kde kdysi stávala fara.

 

Samotnou sobotu a neděli 23. a 24. srpna jsme pak strávili pobytem ve zmíněném muzeu, které založili členové o. s. Moravian. Mezi naše úkoly patřilo ošetřování historického zemědělského náčiní a strojů, dláždění dvorku muzea či obnova nápisů na soklu pod sochou Josefa II.

Víkend to byl příjemně strávený a jsme vděčni správci muzea Danielu Říčanovi, že nám umožnil pobýt v těchto zajímavých prostorech.